ماساژ می تواند یکی از بهترین و قدرتمند ترین راه های رسیدن به آرامش و حس شادابی باشد. این واژه یک اصطلاح کلی برای مجموع حرکت ها برای فشار دادن، لمس کردن و اصطکاک دست با پوست، عضلات، تاندون ها و رباط هاست. ماساژ ممکن است از یک نوازش کوچک تا یک فشار قوی گسترده باشد. ماساژ ریکلسی، ماساژی برای تمام نقاط بدن است که از فشار، نوازش و مالش پوست جهت آرامش و ریلکس شدن استفاده می‌شود. ماساژهای ریکلسی سبک‌های مختلفی دارند که تاثیرات و فواید بخصوصی را برای بدن دارند.


حال تصور کنید که این ماساژ توسط شریک زندگی شما و کسی که به او علاقه مند هستید انجام گیرد. ماساژ بدن توسط همسر ، علاوه بر خواص آرامش بخشی که ماساژ عادی دارد، یک ویژگی مهم و متمایز کننده دارد و آن احساس لذت فراوانی است که لمس و نوازش همسر به انسان می دهد.


پس اگر ماساژ بوسیله همسر انجام شود لذتی دو برابر دارد و اگر این ماساژ در نواحی حساس جنسی انجام شود و مقدمه رابطه جنسی و سکس هم باشد به آن ماساژ جنسی می گویند که انسان را تبدیل به آتشفشانی از لذت و خوشحالی می کند. ماساژ جنسی، نوعی عشق ورزی و روندی درمانی است که موجب آزاد شدن کششهای بدن و فشارهای روحی است، همچنین ماساژ جنسی به فرد اجازه می دهد تا با آزادی بیشتری از رابطه دو طرفه دلخواه لذت ببرد. چنانچه دو طرف یکدیگر را به نوبت ماساژ دهند، هر دو می توانند لذت تقسیم نقش را در دادن و گرفتن خوشی فرا گیرند. این ماساژ به شما و همسرتان کمک میکند تا خستگی و استرس یک روز کاری را دور بریزید و از زندگی عاشقانه تان لذت بیشتری ببرید.


 ممکن است بعد از یک هفته پرکار آنقدر احساس خستگی، کوفتگی و تنش داشته باشید که به طور بی سابقه ای کلافه باشید و نتوانید از بودن در کنار همسرتان و برقراری رابطه جنسی با او مثل سابق لذت ببرید. ماساژ کمک می کند تا بتوانید از این درگیری ها رها شوید.


لطفا بهانه های معمول ، من ماساژ بلد نیستم ، ممکنه آسیب ببینی ، من قلقلکم میاد و .... را دور بریزید.

می توانید از گردن و پشت گوش ها شروع کنید و کم کم به گودی کمر برسید . مسلما همسر شما توقع ماساژ حرفه ای را ندارد و همین که بدن او را با آرامی لمس می کنید و با فشارهای ملایم تحت تاثیر قرار می دهید ، کافی است.


این نوع ماساژ می تواند زمینه ساز رابطه جنسی نیز شود پس اگر به دلیل خستگی روزانه تمایلی برای انجام رابطه جنسی ندارید ، این می تواند شروع خوبی باشد.پس از اولین بار ، خودتان خواهید دید که چه لذت سرشاری می برید ، رابطه احساسی قوی تری بین شما ایجاد شده است و اعتماد دوطرفه تقویت شده است . ماساژ همسران درمان غیر مستقیم مناسبی برای سرد مزاجی خانم ها و یا زود انزالی آقایان نیز است. تحریک مداوم بدن زن توسط همسر که در نهایت به ماساژ اندام های جنسی ختم شود ، خانمها را تشنه و شیفته رابطه می کند . ماساژ زوجین زمینه به ارگاسم رسیدن زودتر زنان را نیز فراهم می آورد تا گلایه ها از زود انزالی آقایان نیز تا حدودی برطرف شود . 


اولین قدم، استفاده از یک روغن ماساژ مناسب است. استفاده از یک روغن ماساژ مناسب می تواند با آروماتراپی ، فضا را عاشقانه تر و احساسات را تحریک کند ، باعث لغزش راحت دست روی پوست بدن شود که لذت مرد و زن را به همراه دارد ، ضمن آنکه پوست را تغذیه کرده ، خشکی را برطرف کرده و باعث نرم و ابریشمین شدن پوست نیز می گردد. 


مقدار کمی روغن را در کف یک دست ریخته و سپس هر دو دست را بهم بمالید تا قبل از گستردن آن بر روی بدن بوسیله حرکات نرم و ملایم و با بکار بردن بخش نرم کف دست آن را گرم کرده باشید. در کنار خود دستمال یا حوله ای به منظور پاک کردن دستهای خود و یا روغنهای ریخته شده داشته باشید. در صورتیکه شریک شما مالیدن روغن بر روی پوست خود را دوست ندارد، از لوسیون های بدن که حالت مغذی برای پوست دارند استفاده کنید.


حرکات روان شما در حین گستردن روغن بر روی پوست، سبب گرم شدن عضلات و تسهیل جریان گردش خون شده و با